روش صحیح استفاده از اتو مو
ابتدا مو را با شامپوی مناسب شسته و از نرم کننده های مو استفاده کنید.
از سرم های مو استفاده کنید تا مو های شما فریز نکند. مقداری کم از سرم را برداشته و به تمام کف دست بمالید گرما دست شما اثر مفید سرم مو را زیاد میکند. سپس به تمام مو مخصوصا نوک های مو بزنید. زیاد استفاده نکنید چون باعث چرب شدن مو میشود.
سپس مو را با برس و سشوار ۹۰٪ خشک کنید. سعی کنید که مو را نکشید ولی به مو حالت صاف بدهید.
سپس از پشت سر شروع کنید و تکه کوچکی از مو را برداشته و بقیه را کلیبس بالا بزنید. اتوی مو را به برق زده و وقتی چراغ اتو شروع به چشمک زدن کرد یعنی اتوی شما آماده کار است با مواد محافظتی مو انرا اسپره کنید و در حالیکه تکه ای از مو لای دو انگشت اشاره و وسط دست چپ شماست با اتوی مو تکه مو را گرفته ودر حالیکه مو را نمیکشید اتوی خود را روی مو سر دهید پایین. در هیچ کجا توقف نکنید. و اگر لازم شد این کار را سه دفعه تکرار کنید. در هر دفعه چون مو خیلی داغ میشود و میتواند دست شما را بسوزاند از شانه خود استفاده کنید تا مو را صاف کنید. نکته مهم دیگر این است که مواظب پوست سر مدل خود باشید. اگر شما اماتور هستید این کار را چند بار وقتی که اتو به برق نیست امتهان کنید و یا از عروسکهای آرایش گری استفاده کنید. توجه داشته باشید مو فایبر نباشد یعنی مصنوعی نباشد که آنرا میسوزاند.
کار با اتوی مو بسیار آسان است فقط دقت میخواهد برای اینکه بسیار داغ میشود. در انها دوباره از سرم های مو میتوانید استفاده کنید تا سطح مو را صاف کنید.
با اتوی مو میتوانید مو را فر و یا حالت هم بدهید.
اگر طرز کار با اتوی مو را خواسته باشید آکادمی آرایشگران اتوی موی جی اچ دی را برای ایرانیان و کسانی که با نام جی اچ دی مادر تمام اتوی موی دنیا آشنا هستند را برای هموطنان عزیز به ایران آورده است. بسته های اتوی آکادمی آرایشگران حاوی سی دی آموزش طرز استفاده از اتوی مو را شامل میشود که در آن میتوانید طرز فر کردن ٫ حالت دادن ٫ پر پشت نشان دادن و صاف کردن مو را به طور حرفه ای یاد بگیرید. و اتوی طلایی شامل مواد محافظتی مخصوص خود جی اچ دی هم میباشد.

بر خلاف سال ها پيش که موهاي فر مد بود، چند سالي است که هر چقدر موهاي صاف تر و يک دست تري داشته باشيد، براي رفتن به يک مهماني زنانه مشکل کمتري داريد. ولي بسياري از محصولات جديد، کار خانم هايي را که موهاي فر و مجعد دارند، راحت کرده است. دو نمونه از محصولاتي که مي توان با آن ها در خانه موهايي صاف را براي خود فراهم کرد: اتوي مو و سشوار است.
اگر شما هم از گروه خانم هايي هستيد که هر روز اتوي مو دست تان است، يک لحظه صبر کنيد، دست نگه داريد و توصيه هاي ما را درباره ي استفاده ي صحيح از اتوي مو بخوانيد.
 اگر موهايتان مش يا رنگ شده است موهاي طبيعي در برابر حرارت اتوي مو مقاومت بيشتري دارند، ولي اگر شما موهايتان را رنگ، فر، مش يا هاي‌لايت کرده‌ايد، بايد در استفاده از اتوي مو دقت بيشتري به خرج دهيد.
درباره ي موهايي که به نوعي تحت تاثير مواد شيميايي قوي که در آرايشگاه‌ها براي تغيير رنگ مو استفاده مي‌شوند، قرار گرفته‌اند و به نوعي آسيب ديده‌اند، حرارت اتوي مو ممکن است سبب آسيب بيشتر و حتي خشک شدن و ريزش اين موها شود. بنابراين اگر موهايتان را مش، فر و دکلره کرده‌ايد، تا حد امکان از اتوي مو استفاده نکنيد.
اگر هم مجبور شديد از اتوي مو براي صاف کردن موهايتان استفاده کنيد، آن را خيلي کم استفاده کنيد. همچنين درجه اتوي مو را روي حرارت‌هاي پايين‌تر تنظيم کنيد. استفاده از اتوي مو روي موهاي مصنوعي اين روزها بعضي از خانم‌ها در لابه‌لاي موهايشان، موهاي اکستنشن(مصنوعي) را اضافه کرد‌ه‌اند و از کلاه گيس‌ها براي پر پشت‌تر نشان دادن موهايشان استفاده مي‌کنند. اتو کردن اين موهاي مصنوعي دقت بسيار بيشتري نياز دارد، براي اين که اگر شما اين موها را با همان درجه حرارت اتوي مو که موهاي طبيعي را با آن اتو مي‌کنيد، صاف کنيد و يا با همان دفعات آن ها را صاف کنيد، امکان سوختن و آسيب ديدن اين موها وجود خواهد داشت.
براي اين که اين موها آسيب نبينند و سالم باقي بمانند، حرارت اتوي مو را هنگامي که آن را روي اين دسته از موها مي‌کشيد، کاهش دهيد و از طرف ديگر، دفعات کمتري اين موها را لاي چنگک‌هاي سراميکي اتوي مو قرار دهيد. اين توصيه‌ها را جدي بگيريد
 1- موهاي تميز را اتو کنيد: بهتر است هنگامي که موهايتان را به تازگي شسته‌ايد و تميز کرده‌ايد، از اتوي مو براي حالت دادن و صاف کردن موهايتان استفاده کنيد. وقتي موهايتان چرب است و چند روزي است حمام نرفته‌ايد، اگر از اتوي مو استفاده کنيد، اين چربي‌ها و آلودگي با حرارت اتو به خورد موهايتان مي‌روند و موهايتان آسيب مي‌بينند.
 2- سشوار بکشيد: پس از صاف و يک دست کردن موهايتان با اتوي مو، روي آن ها سشوار بکشيد. ولي به جاي استفاده از باد داغ سشوار، از باد سرد آن استفاده کنيد. اين کار موهاي شما را براق‌تر مي‌کند و در عين حال چون از باد گرم سشوار استفاده نکرده‌ايد، باز هم به نفع سلامت موهايتان کار کرده‌ايد.
 3- پيش از‌ آن شانه کنيد: براي اين که حرارت اتوي مو کمتر روي موهايتان باقي بماند، پيش از اتو کردن موهايتان، آن ها را شانه کنيد. حتما قبول داريد که اتو کردن و صاف کردن موهاي شانه شده بسيار راحت‌تر از موهاي نامرتب و درهم است. شما در اين صورت مي‌توانيد دفعات کمتري اتوي مو را روي موهايتان بکشيد.
 4- شب بهتر از صبح: بهتر است شب به حمام برويد و موهايتان را بشوييد و تميز کنيد و سپس آنها را با اتو صاف کنيد و به رختخواب برويد، چون اين کار موجب مي‌شود صبح موهاي مرتب تر و زيباتري داشته باشيد. اگر با موهاي خيس و نامرتب بخوابيد، صبح روز بعد بايد مدت بيشتري را براي صاف کردن موهايتان با اتوي مو صرف کنيد و به طور مسلم، موهايتان حرارت بيشتري خواهند ديد.
 5- از ژل استفاده کنيد: براي اين که موهايتان بهتر حالت بگيرند، هر بخشي از آن را که مي‌خواهيد اتو بکشيد، ژل بزنيد، اين کار موجب مي‌شود موهايتان بهتر حالت بگيرند و زيبا و براق نيز به نظر بيايند. ر
وش صحيح استفاده از اتوي مو اگر شما از اين روش‌ براي اتو کردن موهايتان استفاده کنيد، علاوه بر اين که موهايي صاف و براق خواهيد داشت، موهايتان سالم نيز مي‌مانند:
1- پس از شستن موهايتان و خارج شدن از حمام، موهايتان را با حوله‌اي خوب خشک کنيد.
 2- سپس با يک شانه و با کمک دستان‌تان موهايتان را شانه کنيد و آن ها را صاف کرده و يا به صورت حلقه‌‌حلقه شکل دهيد.
 3- از اتوي مو براي صاف کردن موهايتان استفاده کنيد. فراموش نکنيد شما نبايد بيش از پنج دقيقه اتوي مو را روي موهايتان نگه داريد.